Haber

Serdar Dursun’dan Aziz Yıldırım’a yıllar sonra cevap geldi

2021 yazında bedelsiz olarak Fenerbahçe’ye katılan Serdar Dursun, Fatih Karagümrük’e transfer olduktan sonra ilk kez konuştu.

Kariyeriyle ilgili Sportbox’a açıklamalarda bulunan tecrübeli forvet, aynı zamanda F.Bahçe’nin eski liderlerinden Aziz Yıldırım’ın basın toplantısında kendisi hakkında söylediklerine de yanıt verdi.

Serdar Dursun transfer olunca Aziz Yıldırım Ali Koç’a, “Bak Ali Koç, şunu bil ki sen antrenörsün. Rahmi Koç’un torunusun. Darmstadt’tan gidip Serdar Dursun’u almak sana yakışmıyor. Bundan sonra ben de sahneye çıkacağım. Ben de arkadaşlar. Bakın, Sana söylüyorum, Ramos Real Madrid’de boş, git, Marcelo’yu al, Dzeko’yu al, bak geçmişte kimler geldi fenerbahçe’ye, alex, anelka, roberto carlos… daum, anelka’yı yedekte bıraktı, nasıl yaptığımızı düşün. Gidip Darmstadt’tan Serdar’ı alırsan başkanlığı bırak Obur gelsin, Para yok diyorsan kardeşim başkan olsun, parası olan gelsin, Millet seni paran var diye seçti. Para vermezsen kimse seni seçmez.”Şu ifadeleri kullandı:

“Sanırım ona sahada cevap verdim.”

31 yaşındaki futbolcu Aziz Yıldırım’ın sözlerine göre, “Aziz Yıldırım’ın benimle ilgili olumsuz açıklamaları beni motive etti ve ona sahada karşılık verdiğimi düşünüyorum.”cevap verdi.

Aziz Yıldırım

Serdar Dursun’un açıklamalarının devamı şöyle:

İstanbul’a ilk geldiğimde Ali Koç bizi evine davet etti, çok heyecanlandım. Kendisi son derece temiz kalpli, merhametli bir insandır. Ali Koç derken Türkiye’nin en büyük insanı diyorsunuz ama egosu yok. Bu kadar egosuzluğa sahip olması beni şaşırtıyor. Onun F.Bahçe desteği tartışılmaz, en üst düzeyde bir F.Bahçe taraftarıdır. Hayatta her şeyi başardı, tek hayali F.Bahçe’yi şampiyon yapmak.

Hiçbir zaman ‘Bekleyeceğim, oynamasam da paramı alacağım’ diyen bir futbolcu olmadım. Benim öyle bir karakterim yok. İsmail Kartal kalmamı istiyordu ancak kısa bir süremin olacağını biliyordum ve her zaman sahada olmayı istediğim için ayrılmaya karar verdim.

“Darmstadt’ta gol kralı oldum. La Liga’nın Mallorca’sı, Serie A’nın Venedik’i, Bundesliga’nın Union Berlin’i ve birçok Dubai ve Çin takımı beni istiyordu. Union Berlin’in teklifini kabul ettim. Biletler alındı, havaalanındayım. Verdim. bavul. uçağa binmeyi bekliyorum. menajerim aradı ve ‘Fenerbahçe Başkanı Ali Koç seni arayacak’ dedi. “Tabii ki F.Bahçe kazandı. Union Berlin sağlık kontrolünden geçtim ve İstanbul’a uçtum.

haber-almus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu