Haber

Malatya’da tamamlanan nihai hasar tespit listeleri muhtarlıklara asıldı.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin büyük yıkıma yol açtığı “yüzyılın felaketi” olarak tanımlanan Malatya’da, kesin hasar tespit listeleri muhtarlıklara asıldı.

Malatya Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından depremler nedeniyle kentte yürütülen kesin hasar tespit çalışmalarının tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada, 7 Nisan prestijiyle binaların bulunduğu mahalle muhtarlıklarında kesin hasar askı listelerinin askıya alındığı, listelerin 6 Mayıs’a kadar askıda kalacağı belirtildi.

“Ayrıca Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından gerekli veriler e-devlet sistemine girildi. Hasar tespitlerine itiraz etmek isteyenler Çevre Şehircilik ve İklim Müdürlüğü bahçesindeki ofislerde. Çöşnük Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Sokak’ta bulunan Değişim Müdürlüğü ve Malatya merkez bedesten üzerindeki ofislerde İtiraz dilekçelerini fiziki olarak Çadır Büro, İrtibat Bürosu içinde bulunan Hasar Tespit İrtibat Bürosuna iletebileceklerdir. Büyükşehir Belediyesi ve tüm kaymakamlık hizmet binalarının yanında veya aynı tarihler arasında e-devlet üzerinden Hasar Tespit Sorgulama ve İtiraz İşlemleri sekmesinden elektronik ortamda itiraz dilekçelerini oluşturabilecekler. , askıya alma itirazları 7 Nisan’da başlayacak ve 6 Mayıs 23:59’da sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu