Ekonomi

Hazine Rus kara para aklayıcısına yaptırım uyguladı, SEC Terraform Laboratuvarlarını hedef aldı

Kripto para piyasasını içeren bir dizi etkinlikte, ABD Hazine Bakanlığı Çarşamba günü Ekaterina Zhdanova’ya sanal para kullanarak kara para aklama suçundan dolayı yaptırım uyguladı. Zhdanova, Rus elitlerine ve Ryuk fidye yazılımı aktörlerine Batı mali piyasalarına erişim izni vererek mali düzenlemeleri ihlal etti.

Pazartesi günü erken saatlerde federal savcılar BitcoinVe eterBu dijital varlıklar, Christopher Castelluzzo’nun karanlık ağdaki yasa dışı narkotik dağıtım planıyla bağlantılıydı.

Cuma günü Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi (SEC), Terraform Labs ve Do Kwon’a karşı karar özetini talep etti. İddia edilen menkul kıymet ihlalleri, tahminen 45 milyar dolar değerinde piyasa kaybına neden oldu.

Perşembe günü, Mango Markets’ı hacklemekle suçlanan Avraham Eisenberg’in duruşması, Brooklyn’deki Metropolitan Gözaltı Merkezine nakledilmesi nedeniyle 8 Nisan’a ertelendi. Eisenberg, bu istismarı “oldukça kârlı bir ticaret stratejisi” olarak nitelendirerek iddiaları reddetti. Aynı gün meydana gelen başka bir siber güvenlik olayında Bitfinex, baskın yapılan bir müşteri destek temsilcisiyle ilgili küçük bir sorunu çözdü. İhlal, güncel olmayan bilgilere erişime yol açtı; Ancak hiçbir müşteri fonu veya sistemi tehlikeye atılmadı.

Bu gelişmeler, kripto para sektöründe siber güvenliğe ve mevzuat uyumluluğuna giderek daha fazla odaklanıldığının altını çiziyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu