Haber

Adana’da iş adamı kaçırma davasında Alparslan Kuytul ve RT tahliye oldu

ADANA’da iş insanı Koray Sarısaçlı’nın kaçırılıp gözaltına alınması ve doktor tehdidiyle ilgili davada tutuklu bulunan ve kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul ile RT serbest bırakıldı.

4 kişi tarafından kaçırılıp 13 gün sonra serbest bırakılan ve bir doktorun tehdit edildiği iş insanı Koray Sarısaçlı’ya 8 Eylül 2021’de açılan davada, kapatılan Furkan Eğitim’in kurucusu Alparslan Kuytul’un da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hizmet Vakfı. Sanıklar bugün görülen duruşmada hakim karşısına çıktı. Sanıkların yargılanmasına 30 yıl 6 aydan 38 yıl 6 aya kadar değişen hapis cezaları ile devam edildi. Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu yargılanan Kuytul, Erol Ardıç, RT ve HA Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, sanıklar AA, ET, EE, Ü.B. , RB, AB, VT, SS ve YT ile avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Kuytul, savunmasında iş adamı Sarısaçlı’nın belgelere yansıyan ifadelerini kabul etmediğini belirterek, “İddia edilen adam kaçırma kurgudur. Kimseyi kaçırma talimatı vermedim. Suç örgütü yok. Kanun teklifi imzalamaya zorlandı. Suçlamaları reddediyorum. Tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum. Gözaltına alınan zanlılardan Erol Ardıç, rastgele bir adam kaçırma olayına karışmadığını öne sürerek, “Plakayı değiştirmedim. amacı kaçırmak. Olaya karışan arabada parmak izim yok. Bir suç örgütünün üyesi değilim. Suçlamaları reddediyorum. Tahliye ve beraatımı talep ediyorum.” savundu. Savunmaları alınan diğer sanıklar da tahliye ve beraatlerini talep etti. Savcı, tutukluluk halinin devamını İSTEDİ sanıkların mevcut hallerinin devamını istedi.

Avukatların beyanlarının ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Alparslan Kuytul ve RT’nin tahliyesine, diğer sanıkların ise mevcut durumlarının devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

haber-sancaktepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu